top of page
א

הסכם
שלום בית

אילוסטרציה - זוג חותם על הסכם שלום בית

הסכם שלום בית

מיד ההסבר ה"יבש" מהו הסכם שלום בית ולמי הוא נועד.

אבל קודם נקודה שחשוב לכם לדעת כבר עכשיו כי היא בעלת משמעות גדולה כל מי

 

מעוניין בעריכת הסכם שלום בית ולהצלחת התהליך:

ההתמחות שלי היא הרבה מעבר להיותי עורכת דין להסכם שלום בית.

כדי לתת לכם מענה מקיף הנני גם יועצת זוגית, מדריכת הורים ומגשרת משפחתית. כלים אלה חשובים במיוחד לכל אותם זוגות שחיי הנישואין שלהם נקלעו למשבר אבל, במקום לפנות לערוץ הגירושין, הם בחרו לנסות לאחות את הקרעים ולשקם את מערכת היחסים ביניהם.

 

הסכם שלום בית  בא להשלים את התהליך המעשי של הגישור בין בני הזוג והייעוץ הזוגי. בפועל, מדובר בהתחייבות חוזית המגדירה באיזה אופן יתנהל תהליך שיקום היחסים במגוון תחומי החיים המשותפים ובמיוחד אלה שדורשים תיקון כמו: ניהול הוצאות, תפקוד משק הבית, גידול הילדים ומערכת היחסים שבין בני הזוג.

ועדיין, ההסבר לא יהיה מושלם מבלי להציף את הנתון הבא: הסכם שלום בית כולל בתוכו גם הסכם גירושין כדי לתת מענה למקרה בו בני הזוג אינם עומדים בהתחייבות החוזית לשיקום היחסים עליה חתמו.

עורך דין להסכם שלום בית

אילוסטרציה---עורך-דין-להסכם-שלום-בית.jpg

כשציינתי את עובדת היותי יועצת זוגית ומגשרת משפחתית זה לא היה כדי להתרברב חלילה. מעבר למעטפת משפטית שעורך דין להסכם שלום בית אמור לספק, נדרשת כאן הבנה אנושית, מנה גדושה של רגישות וניסיון מעשי בניהול תהליכי ייעוץ זוגי.

 

כך למשל, זוגות מגיעים אלי כדי להתגרש, אבל מהר מאד מתברר שכשהאחד אמר לשני "אני רוצה להתגרש" הוא לא ממש רצה לפרק את החבילה אלא להניף דגל אדום ולהודיע: יש בעיות וצריך לפתור אותן.

 

כאן, מעבר לעריכת הסכם שלום בית, כיועצת זוגית ומגשרת משפחתית יש לי את היכולת לתת לזוג כלים שיאפשרו להם: לבחון ולברר האם הם באמת רוצים להתגרש, או שמא יש ספק ומקום לתיקון מערכת היחסים שהתקלקלה.

 

הנה דוגמא מהחיים שתמחיש:

הגיע אלי זוג שביקש להתגרש על רקע החשד של הגבר שהאשה בוגדת בו. הבסיס לחשד היתה התכתבות עם גבר אחר שהבעל מצא בסלולרי של אשתו.

במהלך הבירור שערכתי עם שני הצדדים התברר שלא מדובר בבגידה ואפילו לא בכוונת בגידה אלא זעקה של האשה בניסיון לקבל מבעלה תשומת לב שכל כך חסרה לה במערכת היחסים הזוגית.

וכך, מתהליך גירושין עברנו לייעוץ זוגי ולמתן כלים מעשיים לשיפור הקשר הזוגי. השניים חיים עד היום באושר ובאהבה. אפילו לא היה צורך בעריכת הסכם שלום בית.

חתימה על הסכם שלום בית בין בעל ואישה

מה כולל הסכם שלום בית

כפי שכבר ציינתי בתחילת המאמר- הסכם שלום בית הוא בעצם הסכם כפול וכל חלק בו יופעל בהתאם להתפתחויות בהתנהלות בני הזוג.

 

חלקו הראשון – נועד להביא לשלום בית ובו יכולים הצדדים לקבוע לעצמם, ובעזרתי תחת כובע היועצת הזוגית, את התנאים והכללים שהם מתחייבים לקיים לצורך שיקום חיי הנישואין שלהם. אלה יכולים להיות: יחסי האישות, העקרונות שהצדדים מתחייבים לכבד, התחייבויות לא לבגוד כולל הטלת סנקציות על מי שלא יעמוד בהתחייבותו, הסכמות בדבר החינוך שיוענק לילדים, ענייני משק בית, כלכלה ורכוש ועוד.

 

הסכם שלום בית כולל גם הסכם גירושין למקרה בו הצדדים אינם עומדים בהתחייבויות עליהם חתמו והם מעוניינים לסיים את הקשר.

על הסכם גירושים שמגדיר נושאים כמו מזונות, חלוקת רכוש, משמורת ילדים, זמני שהות (לשעבר "הסדרי ראיה") ועוד.

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

הפרת הסכם שלום בית

לפני שנדבר על הפרת הסכם שלום בית ראוי להגדיר את מתן התוקף החוקי להסדר זה. כל עוד הוא נחתם בנוכחות עורך דין יש לו תוקף חוקי של חוזה.

אני נוהגת להביא את ההסכם לאישור לבית המשפט לענייני משפחה כדי לתת לו תוקף של פסק דין.

העובדה ששני בני זוג בחרו לערוך הסכם שלום בית ולא לפתוח בתיק גירושין מעידה על רצון כנה לתת לעצמם הזדמנות נוספת לשיקום בזוגיות שלהם.

אבל, כמו במקרים רבים אחרים, לעיתים הכוונות לחוד והמעשים לחוד.

אמנם, לא כל חריגה או אי קיום  מסעיפי ההסכם נחשבת להפרה שגוררת בעקבותיה סנקציה.

אבל, אם אי קיום ההסכם יגרור לפתיחת הליך גירושין, ובמיוחד אם הצד שמפר את ההסכם פעל שלא בתום לב, יכולות להיות להתנהגותו השלכות בבית הדין שעל שולחנו יונח תיק הגירושין.

גישור לשלום בית

הרבינו לעסוק בהסכם שלום הבית אך לא הרחבנו די הצורך בתהליך עצמו שהוא בעצם גישור בין בני זוג שנוצר ביניהם קרע וכעת יש צורך לאחותו. מאחר ושני הצדדים בדרך כלל טעונים רגשית ברמות מאד גבוהות הם מתקשים לראות את הדברים כהווייתם ולמצוא את הכלים שיאפשרו להם לגשר על הפערים ולהוביל לשיקום מערכת היחסים ביניהם.

כאן, נדרשת התערבותי המקצועית הן כעורכת דין המתמחה בעריכת הסכמי שלום בית.

אולם מבחינתי בכל לא די. אל הכשרתי המשפטית הוספתי התמחויות והסמכות בגישור ובייעוץ זוגי.

 

הניסיון מעיד שכך גדל משמעותית הסיכוי של הצדדים להגיע לידי פיוס, הבנה ויכולת ליישם את הכלים הפרקטיים שאני מציידת אותם בתהליך הגישור לצורך חיזוק הקשר ואיחוי הקרעים. ברור מכאן שהסכם גישור לשלום בית מותאם לכל בני זוג על פי הצורך המאפיין אותם ואת בעיותיהם.

סופו של תהליך הוא בניסוח הסכם שלום בית למסמך משפטי ברור וקל ליישום.

משרדנו פועל ומטפל בקשת סוגי הסכמים רחבה ומגוונת

bottom of page