top of page
א

גישור משפחתי

גישור משפחתי

גישור-משפחתי.jpg

עורך דין גישור משפחתי

מעצם השם – גישור משפחתי – ברור שנדרשים כאן שירותיו של עורך דין גישור משפחתי שזו התמחותו מאחר ומדובר בתחום רגיש במיוחד. תחום משפטי שעוסק ברוב המוחלט של המקרים במחלוקות וסכסוכים בתוך ובין בני המשפחה. ובדרך כלל אלה הקרובים והדרגה הראשונה: אב ואם, הורים ילדים, אחים. רגישים במיוחד תיקי גישור אלימות במשפחה שלתוצאותיהם השפעה ישירה על הילדים מכורח הנסיבות ושלא מרצונם.

גם כאשר מדובר בגישור בין בני זוג בלבד כמו גישור לפני גירושין או גישור הסכם שלום בית צריך עורך הדין להפגין רגישות ותבונה כדי 'לצנן' דם חם, ויכולת גיבוש פתרונות יצירתיים שיצליחו להביא את שני הצדדים להסכמות ולעמק השווה.

לכן:  

גישור משפחתי הינו שם כולל למערך הדינים והפסיקות שעוסקים בראש וראשונה בגישור זוגי כדוגמת הליך גישור לפני גירושין ובהסכם שלום בית. יחד עם זאת, גישור בסכסוכים במשפחה נדרש גם בהקשר של צוואות וירושות, בסכסוכי אחים, בסכסוך בין הורים וילדים, מחלוקות בין בני זוג לפני הסכם ממון ועוד קשת רחבה של מחלוקות/סכסוכים שהכתובת לפתרונן הוא עו"ד גישור משפחתי שזו התמחותו.

כדי למקסם את רמת המקצוענות המשפטית והרגישות האנושית הנדרשות בדיני משפחה פיתחנו מודל ניהול תיק לקוח ייחודי שמציב את רף השירות ברמה שאין כדוגמתה:

  • תמיד, לצורך מתן מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר יטפלו בהליך הגישור שני עורכי דין – אני, עו"ד נוי יוספזון בוסני, ועורך דין נוסף שתחום התמחותו הוא גישור משפחתי.

  • תמיד, לצורך הזמינות  בכל עת יהיה מי שייתן לך מענה אחראי ומדויק.      לשם כך, נפתח לך קבוצת וואטס- אפ שחברים בה כל  עורכי הדין      במשרד. כל אחד ואחת מהם מעודכן בכל הקורה בהליך הגישור הוא מוכן     לתת לך הסבר, ייעוץ, הכוונה ומענה.

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

גישור לפני גירושין

גישור-לפני-גירושין.jpg

בכל מקרה, בין אם מדובר בבית משפט לענייני משפחה ובין אם בבית הדין הרבני, זוג שמבקש להתגרש נדרש לעבור את השלב של "גישור לפני גירושין". זאת, כדי למצות את התהליך בערוץ שמטרתו להביא להסכם גירושין מקובל על שני הצדדים ולחסוך מכולם כאב, זמן וכסף.

 

זה בדיוק המקום בוא נדרשת הרגישות של עורך דין לדיני משפחה, התבונה והבנת החששות והצורך של בני הזוג שמתגרשים. והנה לכם התשובה לתהליך גישור לפני גירושין הייחודית והבלעדית לנו: מסלול הגירושין בגישור הרב תחומי.

 

מדובר בהליך גירושין קצר על ציר הזמן (חודשים ספורים לעומת שנים בבתי דין)

ובעלות כספית מותאמת ליכולות הכלכליות עכשיו ולאלה שיהיו לאחר פירוד

(כ-1/4 מעלות ניהול תיק גירושין בבית משפט).

 

והכי חשוב – צוות גישור הגירושין הרב-תחומי כולל גם פאנל מומחים בקשת תחומים כמו: הדרכת הורים, טיפול ב-,nlp  דמיון מודרך ותקשורת בין אישית. מטרתם: להנחות, להדריך, לכוון ולהקל לאורך התהליך, ולהביא להקטנת נזקים נפשיים בעתיד.

גישור חובה בדיני משפחה

החוק מחייב כיום את בני הזוג שעומדים בפני גירושין לעבור הליך של גישור לפני שהעניין מובא להכרעתו של בית המשפט.

יש הקוראים לזה גישור חובה בדיני משפחה ויש שמעדיפים גישור חובה למתגרשים... כך או אחרת, יש הרבה היגיון ותועלת בדרישה זו של החוק. באחת – תמיד עדיף להגיע להסכם גירושין בדרכי שלום ומשא ומתן, בשנייה – חובת הגישור לפני גירושין מורידים מהעומס על המערכת המשפטית.

גישור לפני גירושין

דרישת החוק לביצוע הליך גישור לפני גירושין לא רק הורידה עומס מבתי המשפט לענייני  משפחה אלא בעיקר פתחה בפני המתגרשים ערוץ שמאפשר להם להגיע להסכם גירושים תוך קיצור משמעותי של גורם הזמן וחיסכון כספי משמעותי, שכן גישור גירושים נמוך בהרבה מעלות ניהול תביעת גירושין בבית משפט והכי חשוב, בעזרת עורך דין גירושין מבין עניין ניתן להקטין באופן ניכר את הנזק הנפשי שגירושין משליכים על הילדים.
זה המקום לציין את המסלול הגישור גירושין הרב תחומי במסגרתו פאנל של עורכי דין לענייני משפחה ומגשרים המתמחים בתחומים נוספים ושונים ומומחים בהדרכת הורים ותקשורת אישית מלווים את התא המשפחתי  לאורך התהליך.

גישור בבית משפט

את תהליך הגישור חובה לפני גירושין אפשר גם במסגרת "גישור בבית משפט".
המתגרשים יכולים לפנות ליחידת הסיוע שליד בית המשפט לענייני משפחה כדי להתחיל דרכה את הליך הגישור
(ובשמו המקצועי - גישור דרך בית משפט).
המפגשים הראשונים שנועדו להערכת היתכנות התהליך יבוצעו בנוכחות הצדדים בלבד. אם להערכת המגשרים יש סיכוי לגישור רשאים עורכי הדין של הצדדים להשתתף בפגישות הבאות כדי לקדם את המשא ומתן ולגבש הסכם גירושין.
במקרה של כישלון בהליך הגישור יחזור התיק לשולחנו של בית המשפט.

גישור בין יורשים

כאמור, גישור בדיני משפחה מתייחס לא רק למקרי גירושין אלא לעוד היבטים רבים בסכסוכים משפחתיים כמו הצורך בגישור בין יורשים.
סכסוכים אלה מתקיימים בדרך כלל בין בני משפחה קרובים כמו אחים ואחיות ומתאפיינים במערבולות רגשיות, הרבה דם חם וקרעים שקשה לאחותם.
בסכסוך יכול להיות מונח על שולחנו של ביו המשפט לענייני משפחה אבל חכם יעשו הצדדים אם יפנו להליך גישור בין יורשים בעזרתו של עורך דין לענייני משפחה.
עו"ד מומחה בתחום, בעל תבונה רגשית וניסיון ידע ליישב את הסכסוך תוך גיבוש פתרונות יצירתיים שיביאו לשיתוף פעולה של שני הצדדים, להסכמות ולהבטחת לכידות התא המשפחתי כפי שרצה המוריש בצוואתו. 

ביטול הסכם גישור

גישור הינו הליך משפטי והסכם גישור שמקבל תוקף בחתימת בית המשפט כמוהו כפסק דין.
ועדיין, קיימים מקרים בהם יכול אחד הצדדים לחזור בו מהסכמתו להסכם הגישור עליו חתם ואם להיות מדויקים, ביטול הסכם גישור יכול להתקיים על פי הכללים לביטול חוזים. כך, יכול הצד המבקש את ביטול הסכם הגישור לטעון לניהול משא ומתן בחוסר תום לב, הטעיה, הסתרת מידע , קיפוח בכוונת תחילה, הפעלת לחץ בלתי הוגן ועוד.
לא קל יהיה להוכיח טענות אלה ובית הדין לפניו תונח הבקשה לביטול הסכם גישור לא ימהר להיענות לה, אבל, הדבר אפשרי.

bottom of page