top of page
א

הסכמים

עריכת הסכמים משפחתיים

עריכת הסכמים משפחתיים

גיבוש הסכם גירושין, הסכם ממון או הסכם שלום בית וכל הסכם משפחה אחר, מציב אתגר לעורך הדין להסכמים משפחתיים. ראשית מכיוון שצריך להביא שני צדדים לעמק שווה מוסכם ומקובל בנושאים כספיים ובין אישיים סופר-רגישים. מכאן גם ברור מדוע חשוב להפקיד את המלאכה בידיו של עורך דין  יצירתי ובעל יכולת חשיבה מחוץ לקופסא.
 

בשנית, תכונות אלה נדרשות בתוספת רגישות במינון גבוה מאחר ומרבית ההסכמים המשפחתיים נועדו לתת מענה לתרחישים עתידיים שעונים על השאלה: "ומה יקרה אם...?" והניסיון מלמד שהעתיד צופן לנו תרחישים מפתיעים ואף מוזרים. לכן, אצלי ביוספזון –בוסני - חברת עורכי דין ומגשרים עובדים באופן הבא:

עורך דין הסכמים משפחתיים

עורך דין להסכמים משפחתיים לא עוסק רק ב"איך לפרק משפחה" כמו גיבוש הסכם גירושין.
הסכם שלום בית, לדוגמא, נועד דווקא להציל נישואין.
ויש הסכמים שמטרתם הקמת משפחה וניהול חיי זוגיות תקינים, כמו הסכם ממון והסכם ידועים בציבור.
מטרתם של אלה לייצר שקט נפשי ובהירות כלכלית ולתת מענה לקשת תרחישים כדי למנוע מחלוקות בעתיד.

כדי למקסם את רמת המקצוענות המשפטית והרגישות האנושית הנדרשות בדיני משפחה פיתחנו מודל ניהול תיק לקוח ייחודי שמציב את רף השירות ברמה שאין כדוגמתה:

  • לצורך מתן מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר יטפלו בגיבוש ההסכם הדרוש שני עורכי דין – אני ועורך דין הסכמים משפחתיים נוסף.

  • תמיד יהיה מי שייתן לך מענה אחראי ומדויק. לכן, לצורך זמינות 24/7      נפתח לך קבוצת וואטס-אפ בה חברים כל  עורכי הדין במשרד. כל אחד      ואחת מהם מעודכנים בכל הקורה בתיק בכל עת.

משרדנו פועל ומטפל בקשת סוגי הסכמים רחבה ומגוונת

חתימה על הסכם ממון

הסכם ממון

לפני הכל חשוב לי להציף הבהרה חשובה: הסכם ממון הוא לא חלופה לצוואה. למעשה הסכם ממון נועד לעשות סדר בחיי בני זוג בעודם בחיים בעוד צוואה נועדה למלא את מבוקשם לאחר מותם.

הנה עוד נקודה חשובה: רבים סבורים שמטרתו העיקרית של הסכם ממון היא להגדיר חלוקת רכוש בגירושין.

כן אבל... זהו רק פן אחד. עורך דין להסכמים משפחתיים מבין עניין ובעל אינטליגנציה רגשית גבוהה יודע שהמטרה היא גיבוש הסכם שמעניק ביטחון, שקט נפשי וזוגיות מאושרת בחייהם המשותפים ומונע מחלוקות עתידיות. 

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

הסכם ממון ידועים בציבור 

סיבות רבות יכולות להיות לבני זוג למסד חיים משותפים בהסכם ידועים בציבור: מניעה דתית כמו איסור נישואי כהן וגרושה, רצון לשמור על זכויות אלמן או חד הורית שנישואין עלולים לבטלם, סיבות עקרוניות של מתנגדי דת,  זוגיות להט"בים ועוד.
כך או אחרת, מאחר והחוק אינו מגדיר במפורש  את מעמד ה"ידוע בציבור" קיימות דילמות ומורכבויות ביחס לרכוש שמביא איתו כל אחד לזוגיות, לרכוש שנצבר במשותף וחלוקתו בעת פרידה.
הסכם ממון ידועים בציבור הוא הדרך המשפטית להסדיר מערכת יחסים כלכלית בין ידועים בציבור בחייהם המשותפים ובפרידתם.

הסכם הורות משותפת

מן השמחים, המאושרים ו...המורכבים שבהסכמי המשפחה. הסכם הורות משותפת יכול להיות בין בני זוג סטרייטים, להטב"ים, אשה בגיל סיכון היריון שרוצה להביא ילד עם מכר חסוך ילדים ועוד.
כך או אחרת, חשוב לגבש הסכם הורות משותפת שיגדיר ויסדיר הבנה בתחומים רבים: בדיקות רפואיות וגנטיות לפני תהליך ההיריון, הבדיקות ומי נושא בעלותן במהלך ההיריון, זמני שהות לאחר לידה, גידול הילד וזרם חינוך, מזונות... כמו גם פתרון מוסכם מראש לתרחישים עתידיים: מה קורה אם אחד מההורים נכנס לזוגיות, או נוסע לעבוד בחו"ל... ושאר דורשי פתרונות יצירתיים וישימים.

הסכם נישואים אזרחיים

אם כתבת בגוגל את המונח הסכם נישואין אזרחיים אני חייבת ליישר איתך קו: אין הסכם כזה. יש נישואין אזרחיים. אבל, חיפשת אז הנה תקציר שמוביל לתוכן המלא.
נישואים אזרחיים מוכרים במדינות רבות בעולם. לא בישראל. פתח את הדלת בית המשפט העליון בפסיקה שמאפשרת לזוג להינשא נישואין אזרחיים בחו"ל ולהירשם במשרד הפנים בישראל כנשואים.
זהו רישום פורמלי ואין בו כדי לתת תוקף הלכתי או משפטי.
כאן נכנס לתמונה הצורך בעורך דין לנישואין אזרחיים שידע בחוכמה וברגישות תוך מתן מענה לכל תרחיש עתידי אפשרי להסדיר את התנהלות בני הזוג במסגרות החיים המשותפים כמו גם בעת הפרידה: משמורת ילדים, מזונות, הסדרי ראיה חלוקת רכוש ועוד.  

הסכם גירושין

הסכם גירושין הוא המסלול הנכון והקצר בזמן לניהול הליך גירושין. ללא פסיקות שרירותיות של בית דין לענייני משפחה או בית דין רבני, ללא ריבים וללא התעמרות אחד בשני.
זו גם השאיפה שלי כשאתם יושבים מולי.
להביא להסכם גירושין שנותן מענה מקיף למכלול סוגיות ומאפשר לכל אחד מכם לצאת לדרכו החדשה, ללא דאגות, ללא מחלוקות וללא 'זנבות' בלתי פתורים. הסכם הגירושין יביא להסדר מקובל עליכם בחלוקת הרכוש, במתן הגט, בדמי המזונות, משמורת הילדים ועוד. ולבסוף יינתן לו תוקף חוקי בחתימת בית המשפט.
לא עדיף?

הסכם שלום בית

החלטתם לתת לנישואין עוד צ'אנס. הפעם תעשו זאת בחוכמה ובאופן שמשקלל את שני התרחישים: למקרה בו תחליטו להישאר ולמקרה בו תחליטו להיפרד.
זו בעצם מהותו של הסכם שלום בית שבא להגדיר את התנאים המאוד ברורים לקיומו, ובמידה ואלה מופרים או לא עומדים במבחן המציאות את התנאים לפירוק החבילה. ובמילים פשוטות – הסכם שלום הבית הופך להסכם גירושין.
וכאן נכנס לתמונה עורך הדין להסכמים משפחתיים שיודע מצד אחד ברגישות רבה לגבש את התנאים שיתמכו בסיכוי שנתתם לעצמכם ומצד שני, בניסיון וחוכמה, לצפות את תרחישי העתיד ולגבש בהתאם הסכם גירושין מקובל על שניכם, ללא מחלוקות וללא שאלות בלתי פתורות.

bottom of page