top of page
א

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

אלימות-במשפחה--3-.jpg

האמנה הבינלאומית למניעת אלימות במשפחה – אמנת איסטנבול – מגדירה את התופעה המכוערת הזו כך: אלימות פיזית, אלימות מינית התעללות רגשית או אלימות כלכלית המתרחשות בתא המשפחתי. לטעמי, יש להרחיב את ההגדרה לשני סוגי אלימות נפוצים נוספים: אלימות כלכלית בגירושין ואלימות במשפחה כלפי ילדים.

כדי להתמודד עם אלימות במשפחה צריך עורך דין עם ניסיון במצבים כאלה

ולא רק ניסיון. התמודדות עם  אלימות במשפחה דורשת גם זמינות מיידית. לכן, אני, עו"ד נוי יוספזון-בוסני, כעורכת דין אלימות במשפחה זמינה לך 24/7.
במיוחד במקרה של אלימות פיזית ואלימות במשפחה כלפי ילדים - ברגע שהיא מתרחשת, להתקשר אלי ללא דחוי.
אלה המקרים בהם לייעוץ ולהכוונה מיידית מה לעשות ואיך לנהוג יש משמעות קריטית הן לשלומו של הנפגע מאלימות והן למהלכים שאבצע כמו למשל הוצאת צו הגנה מיידי.
זאת ועוד, שני הכללים הבאים הם כללי ברזל במשרדנו ובמיוחד כשיש צורך בשירותי עורך דין לענייני אלימות:

כדי למקסם את רמת המקצוענות המשפטית והרגישות האנושית הנדרשות בדיני משפחה פיתחנו מודל ניהול תיק לקוח ייחודי שמציב את רף השירות ברמה שאין כדוגמתה:

  • לצורך מתן מענה מקצועי ברמה הגבוהה ביותר יטפלו בתיק האלימות במשפחה שני עורכי דין – אני ועורך דין נוסף שזו התמחותו.
     

  • תמיד יהיה מי שייתן לך מענה אחראי ומדויק. להמשך זמינות 24/7  נפתח לך קבוצת וואטס-אפ בה חברים כל  עורכי הדין במשרד. כל אחד אחת מהם מעודכנים בכל הקורה בתיק בכל עת.

לשם ההגינות והאיזון אני חייבת להעלות את עניין תלונות השווא והטיפול המהיר שיש לבצע במקרים אלה ובהשלכותיהם.
ראשית כל טיפ חשוב: התלוננו נגדך תלונת שווא על אלימות במשפחה? הוצא נגדך צו הרחקה? פנה אלי במיידי.
לא לנסות להגן על עצמך באופן עצמאי ולא להתמהמה.  
פסיקות זמניות נגדך יכולות לקבל תוקף קבוע ואז ההתמודדות כנגד טענות השווא הרבה יותר קשה והנזקים שהן גורמות יכולים להיות בלתי הפיכים.

איך מגדירים אלימות במשפחה?

אלימות-במשפחה-6.jpg

רבים חושבים שצריכה להתקיים אלימות פיזית כדי להכליל אותה תחת הכותרת: אלימות במשפחה. סוג זה של אלימות כולל מאופיין באלימות מינית קיום יחסים באונס או בכפייה, אלימות בן בני זוג כאשר צד אחד מכה את השני ואלימות כלפי ילדים במשפחה (הורים שמכים את ילדיהם).

כן אבל.... המונח אלימות במשפחה רחב בהרבה הוא כולל כל פגיעה מכוונת לא רק בגוף אלא גם בנפש.  היא לא חייבת להתרחש כל יום אך בכל פעם שהיא מתרחשת המטרה היא להחליש, לשלוט, להקטין, לאמלל לגרום לתלות ולהשליט מרות.

אלימות במשפחה היא אחד מהנושאים הכי רגישים אצלי. לכן, ברגע בו מתעורר ולו גם החשש הקל ביותר בבקשה להתקשר ולהתייעץ איתי. הייעוץ הראשוני אינו  כרוך בתשלום ויכול לחסוך הרבה מאד סבל מיותר. אז אנא - לא להסס. אני כאן.

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

גירושין עקב אלימות במשפחה

האם אלימות במשפחה היא עילה לגירושין? בהחלט כן!
ביום נישואיהם ובכתובתם התחייבו הני הזוג זה לזו לשמור, לכבד, לפרנס, לדאוג... אלימות במשפחה, ולא משנה במי מדובר בגבר או באשה: אלימות מילולית, אלימות כלכלית, אלימות כלפי הילדים במשפחה, אלימות נפשית ובוודאי אירועים כמו אלימות פיזית או אלימות מינית הם הפרה של התחייבות זו והיא מהווה עילה לגירושין.
ואם יש צורך בית הדין יחייב את הצד האלים במתן גט ואף עלול להטיל עליו עונשים והגבלות.

אלימות כלפי ילדים במשפחה

אי אפשר שלא להזדעזע מנתוני  המחקרים שנערכו בנושא אלימות כלפי ילדים במשפחה.
מספרים מטורפים של אירועי אלימות פיזית, אלימות נפשית, אלימות מילולית וכמובן... אלימות מינית.
בכל פעם שמונח על שולחני תיק אלימות כלפי ילדים במשפחה נקוות דמעות בעיני ועד היום לא הצלחתי להבין איך אפשר להתעלל בילד? לכן – אינני יכולה להעניק הגנה להורה אלים אלא אם כן, לאחר בדיקה שלי יתברר שלא כך הם הדברים. מצד שני, הנפגע מאלימות יקבל ממני את ההגנה הטובה ביותר, את התמיכה הרגשית, אל הליווי החם ואת ההכוונה המקצועית ביותר.

אלימות בין בני זוג

פנים וצורות רבות לה לאלימות בן בני זוג. זו יכולה להיות "רק" אלימות מילולית, מעקב בלתי פוסק ומטריד, אלימות נפשית ולצערי ביותר מידי מקרים מדובר באלימות פיזית או אלימות מינית.
כך או אחרת, תהיה סוג האלימות אשר תהיה אני כאן כדי לסייע ולכן אני מקפידה להיות זמינה למקרי אלימות בין בני זוג 24/7.

זאת ועוד, הייעוץ, ההנחייה וההכוונה כיצד לנהוג חשובים באירועים אלה ולכן יש לפנות אלי מיידית: גם לצורך הוצאת צו הגנה מפני האלים וגם במקרים של תלונת שווא כדי למנוע עיוות דין והסתבכות מיותרת.

אלימות כלכלית

זה לא סימן כחול בפנים, לא אונס פיזי, עדיין, אלימות כלכלית זו בריונות והיא כואבת לא פחות.
האדם הכי קרוב, מגן ומכיל, מתגלה כאוייב שמטרתו: לשלוט, להתעלל, לכפות, להנמיך, לחנוק ולכבול או להפעיל אלימות כלכלית בגירושין. כלומר כלי בידיו של המתעלל להביא אותך לוויתור על המגיע לך – העיקר להיפרד כבר אלימות  כלכלית היא לא בהכרח אלימות כלכלית כלפי נשים. רבים המקרים בהם דווקא האשה היא האלימה.
מופעלת עליך אלימות כלכלית?  אני מזמינה אותך להתקשר אלי לייעוץ ללא דיחוי כדי שנדע איך לכלכל את מעשיך נכון ולטובתך.

bottom of page