top of page
סטריפ מעודכן.png

פתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין

פתיחת תיק גירושין

כאן, אני חייבת לפתוח באזהרה אדומה: לא לבצע פתיחת תיק גירושין לבד.
זו טעות איומה שיכולות להיות לה השלכות יקרות וכאובות. אמנם, פתיחת תיק גירושין היא לכאורה פעולה פשוטה, אבל יש לה משמעות גדולה.
השלב הבא לאחר פתיחת התיק הוא תביעת גירושין שיש לבנות לה אסטרטגיה נכונה שמטרתה למצות את מירב הזכויות המגיעות לך.

 

גם  העילה לגירושין שעליה מבוסס כתב התביעה משחקת בתהליך תפקיד מרכזי שדורש את עצתו של עורך דין גירושין איך לנצל אותה לטובתך.

 

ואל האזהרה בה פתחתי אני מבקשת להוסיף המלצה: הגעת לנקודה בה צריך או נכון לפרק את החבילה? הפסקה הבאה תיתן לך כלים איך, מרגע זה ואילך, נכון לך לנהל את ענייניך:

עוד לפני הכניסה להליך גירושין חשוב לקבל מידע וייעוץ מעורך דין לגירושין

אפילו שהעניין בוער בך רגשית, לא לחשוף את דבר וחצי דבר בפני אף אחד, ובמיוחד לא בפני בן או בת הזוג. הדבר הנכון לעשות הוא להניח את העניין על שולחנו של עורך דין גירושין להתייעצות. מדוע צריך עורך דין גירושין עוד בשלב שבו כל העניין מתבשל בתוכך פנימה? צריך להבין, הליך גירושין הינו הליך מורכב, יש לו זוויות רבות והוא כולל אין ספור מרכיבים, משפיעים ונתונים כמו:

 

כלכלה – הרכוש וחלוקתו, מי הביא לנישואין רכוש כמו למשל דירה שההורים שלו קנו, לעומת זאת איזה וכמה מהרכוש נצבר במשותף. מה המצב הכלכלי, האם יש חסכונות תוכניות פנסיה קרנות השתלמות והשקעות, ובאותה מידה מהו היקף החובות/משכנתאות/הלוואות שיש לשלם. מהן הזכויות הסוציאליות שנתנו לכל אחד מבני הזוג במקום עבודתם, בונוסים, אופציות...זה רק קצה המזלג.

 

דרישות – לכל צד יש דרישות משלו, רצון להביא למיצוי זכויות בגירושין, לקבוע גובה תשלום מזונות, להשיג את האינטרסים הכלכליים שיבטיחו את עתידו ויאפשרו לו לשמור על אורח החיים אליו הורגל ועוד אין ספור עניינים שיעלו לדיון ויהיה צורך להתמודד איתם.

 

רגשות -  אין הליך גירושין שלא מעורבים בו רגשות או שאינו טעון  בחומרי נפץ נפשיים שמבקשים נקמות, לתבוע עלבונות,  שלא לדבר על הכאבים, החששות והפחדים שמלווים כל אחד ואחת.

 

ילדים – אלה שלא אשמים בדבר ודווקא בהם תהליך הגירושין פוגע באופן החמור ביותר. פה לא מדובר "רק" בזמני שהות (לשעבר “הסדרי ראיה”) או כהגדרתם העכשווית זמני שהות, אלא בפגיעה נפשית והצורך של הילדים להתמודד עם פירוק המשפחה כשאין להם עדיין את הבגרות הנפשית ואת הכלים לכך. ועד כמה שישמע הדבר מפתיע אבל מתברר שגירושין של ההורים מטיל על הילדים תחושות אשמה שהכל בגללם. הם גם צריכים להתרגל לסידור חדש ולאורח חיים שונה כי פעם היה בית אחד והיום יש שני בתים ובכל בית יש את בני הזוג החדשים של מי מההורים.

השלבים בפתיחת תיק גירושין

אילוסטרציה פתיחת תיק גירושין

אמנם כבר ציינתי שלמרות שהרגש והעלבון דוחפים אותך בכל הכוח להטיח בפני בן או בת הזוג: "בגדת בי ואני רוצה להיפרד..." חשוב לעצור. להתאפק. לשלוט ולרוץ לספר את זה קודם לי.  ומדוע אך חשוב לי לחזור ולהציף את הנקודה?

כל מילה שתצא מהפה שלך ללא התייעצות מקדימה או לא על פי תכנון מוקדם איתי עלול לחזור אליך כבומרנג. אולי לא נכון כלל שהצד השני ידע שברצונך בגירושין  כי אז ימהר לפעול ולהניח בפניך מחסומים? אולי נכון לבצע קודם כמה מהלכי הכנה ובניית בסיס מוצק ורק אחר כך לחשוף את העילה לגירושין? בשפה המקצועית קוראים לשלב המקדים הזה – "מרוץ סמכויות" – מי מהצדדים יעשה קודם ומה. ומטבע הדברים, איך למנוע מהצד השני לפעול ולהניח מוקשים בדרך להשגת המטרות שלך.

כאן אני  נכנסת לתמונה לא רק עם הידע והניסיון המשפטי שישחק לטובתך בהכנת כתב התביעה והניהול הליך הגירושין, אלא גם עם המון הבנה אנושית, תמיכה רגשית, ליווי חם והכוונה. וזה המקום לייחד כמה מילים לשאלה: למה אני ומה היתרונות שלי שיפעלו לטובתך ולטובת ניהול ההליך באופן הכי יעיל, הוגן ופחות פוגעני לילדים.

נעים להכיר - נוי בוסני- יוספזון עורכת דין גירושין! כן, כמובן שאדאג לבנות לך את האסטרטגיה הנכונה ביותר לניהול תהליך הגירושין ולמיצוי כל הזכויות שמגיעות לך. כן, כמובן שאני כוללת בדברי גם את הבטחת הקשר הרציף והיציב עם הקטינים כי בסופו של יום הם זקוקים לשני ההורים. אבל, יחד עם זאת וחשוב לא פחות, בהיותי, בנוסף להכשרתי המשפטית, גם מדריכת הורים, יועצת זוגית ומגשרת משפחתית - אני אסייע להוציא את הקטינים משדה הקרבות תוך מתן כלים לתיווך והצגת המצב החדש לילדים באופן שישמור על נפשם הרכה ויאפשר להם המשך חיי שיגרה ככל שרק ניתן.

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

תביעה לגט

תביעה לגט או בלשון המשפטית תביעת גירושין, תוגש אך ורק לבית הדין הרבני שכן רק לו ניתנה סמכות לדון בענייני נישואין וגירושין של גבר ואישה יהודיים. כתב התביעה שכולל מטבע הדברים את העילה לגירושין, יוגש רק במידה ואחד מבני הזוג אינו מסכים להתגרש כלומר גירושין שלא בהסכמה.

גירושין בהסכמה

גירושין בהסכמה נערכים בין בני זוג שמעוניינים להיפרד ולפרק את התא המשפחתי תוך הסדרה הדדית של כל המחלוקות והעניינים הרלוונטיים העומדים על הפרק במסגרת הסכם גירושין.  התהליך מנוהל על ידי עורך דין גירושין שזו התמחותו , והוא נועד נועד לקבוע את אופן הליך פירוק התא המשפחתי ולבנות מסגרת מסודרת וקבועה לתקופה שלאחר גירושי כמו זמני שהות (לשעבר “הסדרי ראיה”), מזונות ועוד.

התרת נישואין

התרת נישואין, או בשמו האחר התרת נישואים אזרחיים, זהו הליך משפטי המתבצע רק בבית המשפט לענייני משפחה והוא מיועד אך ורק לבני הזוג נשואים שמעוניינים להתגרש ואשר עונים על התנאים הבאים: כל אחד מהם בן דת אחרת, או לפחות אחד מהם לא משתייך לעדה דתית כלשהי. ההליך אינו רלוונטי לבני זוג בני אותה דת המבקשים להתגרש ומשתייכים לדת היהודית, המוסלמית, הדרוזית או אחת מהעדות הנוצריות המקיימות בתי דין בישראל.

אנחנו פה בשבילך בכל תחומי עריכת דין הקשורים לגירושין

bottom of page