top of page
א

הוצאת צו הרחקה

צו הרחקה

בעל-שקיבל-צו-הרחקה.jpg

צו הרחקה אלימות במשפחה, ואשר אני מעדיפה לקרוא לו צו הגנה, הוא כלי משפטי שמטרתו העיקרית להרחיק את גורם הסכנה מהסביבה שסובלת מתופעות האלימות שלו.
לצערי סוגי האלימות רבים ומגוונים: אלימות פיזית, אלימות מינית, אלימות  מילולית כמו גם אלימות נפשית שבאה לידי ביטוי בהשפלה, הטרדה, הצקה, מעקב... ועוד סוגי אלימות שדורשים הוצאת צו הגנה.

בין המקרים האופייניים אציין את צו הרחקה בין בני זוג כאשר האחד נוהג באלימות כלפי השני, צו הרחקה מהבית ככלי לחץ בידי בני הזוג הנמצאים בהליכי גירושין כמו גם צו הרחקה לאחר גירושין.
ולא רק, צו הרחקה ניתן גם במקרים של אלימות בין הורים לילדים כאשר הורה מתעמר בילדיו או אפילו ילד בגיר שמטריד הורה.

כאן אני חייבת להדגיש – במרבית המקרים אלימות במשפחה היא מאפיין התנהגותי. ולכן, לכל מי שנחשף לאלימות אני ממליצה בתוקף לפנות לעורך דין להוצאת צו הרחקה.
ועל כך ארחיב מיד בפסקה הבאה...

כשיש אלימות במשפחה צריך עורך דין להוצאת צו הרחקה

ולא רק ניסיון. התמודדות עם  אלימות במשפחה דורשת גם זמינות מיידית.
לכן, אני, עו"ד נוי יוספזון-בוסני, כעורכת דין אלימות במשפחה זמינה לך 24/7. במיוחד במקרה של אלימות פיזית ואלימות במשפחה כלפי ילדים - ברגע שהיא מתרחשת, להתקשר אלי ללא דחוי.
אלה המקרים בהם לייעוץ ולהכוונה מיידית מה לעשות ואיך לנהוג יש משמעות קריטית הן לשלומו של הנפגע מאלימות והן למהלכים שאבצע כמו למשל הוצאת צו הגנה מיידי.
זאת ועוד, שני הכללים הבאים הם כללי ברזל במשרדנו ובמיוחד כשיש צורך בשירותי עורך דין לענייני אלימות:

צו הגנה כנגד גבר אלים – סיפור מהחיים

בעל-ואשה-בזמן-וויכוח.jpg

מדובר במקרה שנשים רבות היו עוברות עליו בשתיקה כי בגלל התפרצות אחת לא עושים מהומה.

לא כך עם דנה (שם בדוי כמובן). דנה ובן זוגה חיו בדירה שכורה וניהלו מערכת זוגיות הכי קרובה לזוג נשוי כאשר שניהם נושאים ביחד בהוצאות המחייה והשכירות. עד שערב אחד התעורר ביניהם ויכוח קטן על עניין פעוט שהתגלגל מהר מאד לאלימות מצידו של הגבר שהחל לא רק להטיח בה מילים קשות וקללות אלא אף שבר צלחות.

 

אולם כשדברים התחילו לעוף לכיוון שלה ולפגוע בה היה ברור לדנה לאן זה מוביל. היא נמלטה מהדירה והתקשרה למשטרה שעצרה את הגבר לחקירה ו'צינון היצרים' למשך 24 שעות. הטלפון השני של דנה היה אלי כדי לקבל ייעוץ.

"מה עושים? אני מפחדת!" שאלה.

"מחר, בשמונה בבוקר, אנחנו מתייצבות בבית משפט השלום!" השבתי לה.

בקשה להוצאת צו הרחקה זמני ניתן להגיש בכל בית משפט שלום. להמשך ההליך המשפטי כמו הוצאת צו הרחקה קבוע התיק עובר לבית דין לענייני משפחה.

ואכן, בשמונה בבוקר, הגשתי בקשה לדיון דחוף בפני שופט שלום להוצאת צו הגנה זמני במעמד צד אחד במטרה להרחיק את הגבר האלים עד לבירור העניין ופסיקה שתתקבל בבית הדין לענייני משפחה. הצו ניתן בהליך מזורז בתוך שעתיים.

יומיים לאחר מכן, הפעם במעמד שני הצדדים, התקיים דיון בבית המשפט לענייני משפחה שהוציא לגבר צו הרחקה קבוע ואף חייב אותו להמשיך ולשלם את שכירות הדירה עד לסיום מועד השכירות על פי החוזה למרות שאסור לו לגור בה.

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

למה נועד צו הרחקה?

כפי שכבר צויין, בתחום האלימות במשפחה משמעותו המעשית של המונח המשפטי צו הרחקה הוא בעצם צו הגנה. צו שנועד להרחיק את גורם האלימות ולהגן בכך על אלה שהוא פוגע בהם. הצו ניתן באופן זמני עד לפסיקת בית משפט לענייני משפחה שיכול להוציא צו הרחקה קבוע כשמתקיימת אלימות במשפחה כנגד ילדים, אלימות בין בני זוג (חשוב לשים לב, האלימות יכולה לבוא מצד הגבר כמו גם מצד האשה).
צו יכול להרחיק את הצד הפוגע מהבית כמו גם מקרבתו של הנפגע מחוץ לבית בכל אחד מהמקרים של אלימות: אלימות פיזית, אלימות מינית, אלימות נפשית ואלימות מילולית. קרא עוד...

הוצאת צו סעד זמני?

מדובר במערך מגוון של צווים שנועדו לתת לצדדים הנמצאים בתהליכי גירושין (הידועים כהליכים ארוכים על ציר הזמן) את האפשרות מצד לאחד להטיל סנקציות או מגבלות ומצד שני לדאוג להמשך שמירה על זכויות עד למיצוי התהליך ופסיקת הערכאה המשפטית.
בכך, מאפשר הסעד הזמני לשמור על המצב שהיה קיים טרם החל ההליך ולשמר אותו ובכך למנוע למשל מאחד הצדדים למכור רכוש משותף, להעלים נכסים וחסכונות משותפים, לקחת הלוואות פיקטיביות כדי לשנות פני מצב כלכלי קיים, חלוקת מתנות לקרובים ועוד.
צו סעד זמני יכול להיות צו עיכוב יציאה מהארץ לאחד הצדדים מחשש שיברח, צו הגנה כדי למנוע פגיעה של אחד הצדדים בשני, חיוב המשך תשלום שכירות/משכנתא, סעד במזונות, בהוצאות מיוחדות לטיפול בילדים וכדומה.

הוצאת צו הרחקה כחלק מהליך גירושין

ברור שגם בעת הליך גירושין, כמו בזמן חיים משותפים בשגרה, אם צד אחד מגלה אלימות כלפי הצד השני הוא חשוף להוצאת צו הרחקה, מגבלות, הפקדת נשק במשטרה במידה והוא אוחז בכלי כזה ועוד.
הפעם אני מכוונת דווקא לבקשת צו הרחקה כחלק מאסטרטגיית ניהול הליך גירושין. זו יכולה להיות האשה שתעליל על בעלה מעשי אלימות שלא עשה, זה יכול להיות הבעל שינסה להציג את אשתו כאשה אלימה.
כאן חשוב לי להדגיש: בקשת סרק להוצאת צו הרחקה בהליך גירושין מתוך אינטרס כזה או אחר עלולה לחזור אל המבקש כבומרנג מצד בית המשפט ולהיות כרוכה בהטלת הוצאות גבוהות.
הוצאת הצו אינה אוטומטית. בית המשפט בודק את המצב לאשורו ומאשר או שולל הוצאת צו בהתקיים מספר תנאים  עליהם ארחיב המאמר המלא.
בכל מקרה, ובעת הליך גירושין בפרט, חשוב להיוועץ עם עורך הדין שזו התמחותו לפני בקשת צו הרחקה. על כך ועוד מידע חשוב בנושא

bottom of page