top of page
סטריפ מעודכן.png

 תביעת נזיקין בגירושין

תביעת נזיקין בגירושין

אילוסטרציה איסוף חומר לתביעת נזיקין

הביטוי תביעת נזיקין בגירושין מגדיר במדויק את משמעותו: תביעה לפיצוי בגין נזק שצד א' גרם לצד ב'.
מדובר לא רק בנזק בגלל אלימות פיזית (אלימות במשפחה). במקרה של תביעת נזיקין הגירושין קיימת עוד קשת רחבה של פעולות שצד נוקט כנגד הצד השני ואשר מהוות סיבות ועילות לתביעה כמו: סרבנות גט, אלימות מילולית, התעללות רגשית, סחטנות, התעמרות כלכלית ועוד.
ויש עוד נזק שנוצר והוא אולי הכאוב מכל.
כאן, במקרה של פירוק תא משפחתי ותביעת נזיקין בגירושין, לא רק שהעניין מורכב וטעון עוד יותר מאחר ומדובר בין שני צדדים שניהלו קשר זוגי עמוק, אלא שאל ההליך הקשוח והפוגעני הזה נגררים הילדים בעל כורחם, ללא כל כלי התמודדות וחוסן נפשי להכיל את המצב הרגיש שנכפה עליהם.  

הגשת תביעת נזיקין בגירושין

על פניו, צמדי מילים כמו סרבנות גט או אלימות במשפחה נשמעות קשות, כבדות וכל בר דעת מבין שיש בהן כדי לגרום לנזק. כן אבל... במקרים רבים מתברר שהדברים הם לא חד משמעיים וברורים.

תביעת נזיקין בגירושין, יש להגיש לבית משפט לענייני משפחה כתביעה אזרחית שדורשת להוכיח שאכן התנהגות ופעולות הצד הנתבע הן אלה שהובילו וגרמו לנזק.

צריך להבין – בהליך גירושין שאינו מתנהל בהסכמה, יש חילוקי דעות בעניין חלוקת הרכוש, אי הסכמות ומוקדי סכסוך לרוב.
ככל שאלה מחריפים והפערים גדלים כך יכול כל צד להשתמש ב"כלי המלחמה" הכבדים להשגת מטרתו.
ככן, יש מצב שהבעל ירים יד על אשתות ויגרום לה לשבר ביד.
אבל יש גם מצבים בהם אשה מתארת סיטואציה בה הופעלה עליה אלימות פיזית מצד בעלה והמצלמות הביתיות מראות שטענתה שקרית.

מכאן נולדה חובת ההוכחה מי הגורם לנזק, למהות הנזק ולמשקל הנזק לצורך קביעת פיצוי.

כעורכת דין גירושין, אני מוצאת את עצמי לא פעם למול מצגי שווא וטענות הונחו בפתח בתי המשפט לענייני משפחה במסגרת תביעת נזיקין בגירושין ואשר הוכחו כשקריות.

איך בוחרים את עורך דין הגירושין המתאים?

נוי יוספזון בוסני עורכת דין מומחית לתביעות גירושין

על בסיס כל הנאמר עד כה, ברורים הצורך והחשיבות החשיבות להפקדת ניהול תיק הגירושין בידיו של עורך דין גירושין מנוסה שידע לקבוע את אסטרטגיית הפעולה הנכונה, להנחות את הלקוח שהוא מייצג מה לעשות, מתי ואיך. ולא נותר לי אלא להציג את עצמי:

שמי נוי בוסני-יוספזון ואני כידוע עורכת דין גירושין!
 

כן, יש לי קילומטרז' ארוך בניהול תיקי גירושין.
כן, כמובן שאדאג לבנות לך את האסטרטגיה הנכונה ביותר לניהול תהליך הגירושין, למיצוי כל הזכויות שמגיעות לך ולפריסת כל רשתות ההגנה הדרושות. אבל... אל הליך הגירושין ובמיוחד אם מדובר גם בתביעת נזיקין בגירושין, נגררים  בעל כורחם הילדים הקטינים והם - הם זקוקים לשני הורים מתפקדים ולא לשני אוייבים שיורים זה בזה חיצים מורעלים (לפעמים דרך הילדים עצמם).
 

לכן, בנוסף להכשרתי המשפטית, בהיותי, גם מדריכת הורים מוסמכת, יועצת זוגית ומגשרת משפחתית – מעבר לניהול תיק גירושין אני אסייע ככל שרק ניתן להוציא את הקטינים משדה הקרבות תוך מתן כלים שנועדו לשמור על נפשם הרכה ולאפשר להם המשך חיי שיגרה.

לקבלת הכוונה וייעוץ ראשוני ללא עלות וללא התחייבות

ניתן להתקשר  09-7776190

או למלא את הפרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

אלימות במשפחה

האמנה הבינלאומית למניעת אלימות במשפחה – אמנת איסטנבול – מגדירה את התופעה המכוערת הזו כך: אלימות פיזית, אלימות מינית התעללות רגשית או אלימות כלכלית המתרחשות בתא המשפחתי (כוונת המחוקק להרחיב את ההגדרה גם לאלימות כלפי ילדים במשפחה).
כל אלה הן עילות לתביעת נזיקין בגירושין אך יש לדעת לנהל אותן בחוכמה, תוך נקיטת הפעולות הנכונות בעיתוי הנכון.

סרבנות גט

למען העמדת הדברים באופן המדוייק והנכון יש פתוח ולציין: סרבנות גט היא מונח שמתייחס לשני המינים. נכון הנטייה המיידית היא לחשוב על הבעל כסרבן גט, אבל יש מצבים בהם דווקא האישה היא סרבנית גט.
זה מצב שהתרתו והטיפול בו דורש היערכות משפטית מורכבת כאשר בידי הצד המסורב (באמצעות עורך דין גירושין מנוסה כמובן) יש כמה כלים להפעלת לחץ על הסרבן.

תביעת כתובה

כתובה או בהגדרתה "שטר כתובה" היא מסמך משפטי מחייב המפרט את חובות הבעל כלפי אשתו כולל התחייבות כספית במקרה של גירושין. הכתובה הינה שטר חוב לכל דבר ועניין בדומה לצ'ק ללא תאריך תפוגה. מכאן, כשאשה מגישה או תביעת כתובה במסגרת תביעת גירושין, נטל ההוכחה מדוע לא מגיע לה לקבל את כתובתה חלה על הבעל.

אנחנו פה בשבילך בכל תחומי עריכת דין הקשורים לגירושין

bottom of page